Головна


Проблема надлишкової пропозиції яблук та груш у Польщі, як очікується, збережеться і в майбутньому сезоні, незважаючи на несприятливі погодні умови та сильний град всередині літа, що завдав серйозної шкоди багатьом виробникам. Так, за словами виробників яблук, врожай на деяких площах було повністю знищено, на інших збитки становили 30-40%.

Враховуючи посуху, що мала місце у Польщі цього літа, валовий збір яблук тут очікується у межах 4,15 млн. т (що перевищує показники 2015 року, коли валовий збір яблук у Польщі становив 4 млн. т) та  65 тис. т груші.

Детальніше...

Понад 300 представників фруктового бізнесу зустрілися на 40-й конфе-ренції Prognosfruit, що проходила 4-го серпня у м. Гамбург, Німеччина. В рамках заходу WAPA (Всесвітня асоціація виробників яблук і груш) оприлюднила прогноз виробництва яблук і груш у Європі на 2016 рік. У 2016-му році виробництво яблук у ЄС знизиться на 3% у порівнянні з минулим роком. Прогнозується також, що валовий збір груші знизиться на 9% порівняно з 2015 р. Не дивлячись на морози, випадання снігу та град, що завдали шкоди насадженням у деяких країнах Центральної Європи, в цілому погодні умови були досить сприятливими, що дозволить отримати фрукти високої  якості.

Ці дані, опубліковані  на конференції  Prognosfruit, залишають місце для певного оптимізму щодо майбутнього сезону стосовно попиту та пропозиції. За  відсутності значних залишків фруктів минулого сезону, очікується більш збалансоване співвідношення яблук на свіжий ринок та на переробку та обмеження тиску на ринок з боку Південної півкулі. 

Станом на 1 липня 2016 року в країнах ЄС-28 зберігалося 387 тис. т яблук, що на 15% більше, ніж у цей час минулого року. 15% цієї кількості складали за-лишки яблук у Польщі (59 тис. т). Порівняно із початком липня 2015 року залишки у Польщі у 2016 були вдвічі більшими. 

Крім того, останнім часом спостерігається розвиток експорту на нові ринки, хоча наслідки російського ембарго, як і раніше, будуть досить відчутними. Хороша організація виробників та активізація експортерів протягом останніх років сприяли переорієнтації сектору на нові ринки. Незважаючи на труднощі попереднього сезону, зберігається тенденція до вирощування широкого асортименту нових сортів з покращеними смаковими якостями, для задоволення вимог споживачів.  Крім того, у секторі активно триває робота по стимулюванню споживання плодової продукції. Згідно прогнозу, у 2016 році виробництво яблук у Європі становитиме 12 005 тис. т, що на 3% менше, ніж у минулому році та на 1% більше у порівнянні з середнім показником за останні 3 роки (див. Рис 1). Ця цифра ґрунтується на звітах країн-членів ЄС-28. 

Детальніше...

11-12 серпня 2016 року
Готель «Апельсин», вул. Фрунзе 145, м. Черкаси
Організатор: проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти»

 

Тематичні розділи:

 • Прогноз виробництва, цін, експорту-імпорту яблук в Україні на сезон 2016/2017
 • Огляд ситуації на ринку яблук країн СНД та ЄС
 • Огляд ринку яблук Казахстана: перспективи розвитку місцевого сектору та імпортної складової
 • Ринок органічних яблук в Україні: внутрішня ніша та поставки до ЄС
 • Ринок яблучного концентрату в Україні та ситуація з експортом
 • Споживання яблучних соків та нектарів в Україні: тенденції та очікування
 • Сучасний інтенсивний сад: від закладання до догляду та збору врожаю
 • Новинки технологій післязбиральної доробки яблук
 • Ефективна реалізація яблук на внутрішньому ринку

В програмі заходу відбудеться також бізнес-тур у одне із провідних яблучних господарств України – ТОВ «Агропромислова компанія «Маїс», де учасники зможуть оглянути інтенсивні насадження яблуні, розсадник, технопарк, потужності по переробці, зберіганню та післязбиральній доробці.

Детальніше: www.fruit-inform.com

 

 

Сербія – маленька європейська країна, що демонструє успішний приклад розвитку ягідного бізнесу, передусім,     виробництва малини, оскільки є одним із найбільших виробників малини у світі (див. Табл. 1)

Таблиця 1. Виробництво малини у світі у 2014-2015рр, т.

 *За даними IRO

Вирощування малини у Сербії, в основному, зосереджено на горбисто-гірській місцевості на заході країни, південніше від річок Сава та Дунай. Перевагою вирощування малини на таких землях є хороший дренаж та сприятливий вплив сонячної енергії. В результаті ягоди набувають насиченого аромату та яскравого    кольору, що вирізняє малину   сербського виробництва від інших. Крім того, ягоди тут мають високий вміст сухої речовини - 8-18%. Відмінна якість сербської малини є результатом поєднання ідеальних кліматичних умов, хороших ґрунтів та ефективних технологій вирощування. 

Кожен 5-й кг малини у світі вирощується у Сербії.

Детальніше...

20 липня 2016 року 

Іст Моллінг, Кент, Великобританія

Організатор:  Дослідна станція садівництва м. Іст Моллінг, Великобританія

Fruit Focus – провідний захід для представників фруктового бізнесу Великобританії та інших країн, присвячений основним технологічним аспектам вирощування фруктів, передпродажній доробці та логістиці продукції. Щорічно у заході беруть участь понад 1000 професіоналів галузі.

Основні теми форуму, що відбудеться в ході Fruit Focus-2016:

 • Тенденції споживання фруктів у Великобританії
 • Роль наукових досліджень у вирішенні виробничих завдань 
 • Особливості фруктового сектору Великобританії

В рамках Fruit Focus-2016 пройдуть також навчальні тури.

Детальніше: http://www.fruitfocus.co.uk/

Конференція Prognosfruit, яка щорічно проходить у одній з європейських країн, є провідною подією у фруктовому секторі, оскільки тут оприлюднюється прогноз виробництва яблук та груш на майбутній сезон. Цього року ювілейна 40-ва конференція Prognosfruit пройде 3-5 серпня у м. Гамбург, Німеччина.

Генеральний директор Спілки виробників фруктів та овочів Німеччини (BVEO), доктор Крістіан Веселох, прокоментував: «Ми раді, що у цьому році всесвітньо відома конференція Prognosfruit пройде у Гамбурзі! Ми забезпечимо не лише насичену ділову програму для усіх делегатів, але й пізнавальний візит у район Нижньої Ельби, що є одним із центрів садівництва у Німеччині».

В ході проведення конференції у четвер 4 серпня, WAPA оголосить прогноз виробництва яблук та груш на сезон 2016/2017 рр. Окрім прогнозів та тенденцій, на конференції також будуть розглянуті й інші актуальні для фруктового сектору питання, серед яких, наприклад, огляд ситуації на світовому ринку яблучного концентрату, просування клубних сортів у Європі та ін.

Організаторами конференції Prognosfruit 2016 є: Всесвітня асоціація виробників яблук та груш (WAPA), COPA-COGECA, AMI, BVEO, BOG.
Ознайомитись з програмою конференції та зареєструватися можна на сайті конференції - www.Prognosfruit.eu.

 

 

13-15 липня 2016 року

Зеаланд, Нідерланди

Організатор: компанія Delphy, Нідерланди

Захід спрямовано на питання, пов’язані з вирощуванням яблуні та груші. У конгресі братимуть участь експерти з вирощування зерняткових культур, підніматимуться питання післязбиральної доробки вирощених фруктів та огляд нових сортів.

В рамках заходу відбудеться День груші, який включатиме відвідання насаджень груші сорту Ксенія, а також візит у розсадник, де дослідним центром РРО проводиться дослідження підщеп для сорту груші Конференція.

Детальніше: http://delphy.nl/event/de-perendag-2016/


У 2015 році експорт ягід з України зріс на 70%. Цей рік може стати не таким вдалим для виробників ягід, оскільки вони втратили свого головного покупця - Росію, а нового поки що не набули. 

На українському плодоовочевому ринку наразі триває «ягідний бум». Це пояснюється високою ціною на ягідну продукцію при відносно невеликих витратах на її вирощування. Так, тільки за останній рік ціна на малину зросла у 2 рази. «Інвестори, які давно працюють на аграрному ринку, а також  ті, хто просто стежить за перспективними напрямками бізнесу, не могли не помітити «ягідного зростання», - розповідає керівник проекту« АПК-Інформ: овочі і фрукти»  Тетяна Гетьман. 

Ось уже протягом 5 років внутрішній ринок ягід демонструє зростання на 2-3% щорічно. За даними «АПК-Інформ: овочі і фрукти», зараз його обсяг становить $ 200 млн у грошовому еквіваленті та 190 тис. т у натуральному. «Це традиційні ягоди: малина, смородина, суниця, чорниця високоросла. А також кісточкові - черешня та вишня», - зазначає експерт.

Детальніше...

Програма тренінгу “Органічна ягідна ферма” 


10.00 - Від'їзд на господарство автобусом з Києва (місце збору - залізничний вокзал, ст. метро "Вокзальна")
Початок тренінгу: Що таке органічне виробництво? Як стати виробником органічної продукції? 

Детальніше...

Вівторок, 31 травня 2016 р.
9:30–14:00

Місце проведення: м. Вінниця вул. Київська 50/1 готель «Оптіма Вінниця» 

Мета заходу: 

 • Представлення проекту «Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки дерев і викорчовування старих насаджень - uP_running» (HORIZON 2020). 
 • Сприяння співпраці між організаціями, які представляють різні ланки в ланцюгу постачання біомаси від обрізки дерев і викорчовування старих насаджень.
 • Створення спільної платформи для спілкування зацікавлених осіб. 

Міжнародний проект «up_Running», що виконується в рамках програми спільних міжнародних наукових досліджень HORIZON 2020 сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки дерев і викорчовування виноградних, оливкових та плодових насаджень. Для досягнення такої мети проект поєднує дії, що націлені на зміну сприйняття сектору, на підвищення рівня технологічної обізнаності, на поширення інформації щодо реальних успішних прикладів та моделей, яких можна дотримуватися, та на просування та заохочування енергетичної утилізації відходів від обрізки дерев і викорчовування старих насаджень. 

Детальніше...