Новини

За даними АМІ, станом на 1 березня 2016-го року у країнах ЄС зберігалося 2,76 млн. т яблук. Минулого та позаминулого року залишки яблук  на цю дату були аналогічними – 2,75-2,76 млн. т. Найбільше яблук залишилося у сховищах Італії – 936 тис. т, Польщі – 799 тис. т, та Франції – 382 тис. т. При чому, у Італії зараз зберігається на 4% більше яблук, ніж торік, у Польщі – на 1% менше, а у Франції – на 3% більше.

Експерти європейського ринку яблук відмічають, що темпи реалізації яблук у Європі протягом січня-лютого поточного року були повільними.  Незадовільну динаміку демонстрували, зокрема, сорти групи Джонаголд, а також Голден Делішес та Ред Делішес. В той час, як яблука сортів Гала, Бребурн та Ельстар реалізовувалися більш активніше.

Країни Західної Європи відчувають тиск на експортних, зокрема, арабських ринках, передусім через нестабільну політико-економічну ситуацію у арабських країнах та конкуренцію з боку Польщі, яка пропонує яблука за нижчими цінами.  У Європі вживаються різноманітні заходи, спрямовані на стимулювання реалізації яблук та нарощення темпів продажу. 

Залишки яблук у сховищах у країнах ЄС станом на 01.03.17, тис. т

*За даними WAPA

Зважаючи на сумний досвід попереднього сезону, запаси яблук в Україні у поточному сезоні вичерпуються значно швидшими темпами, ніж у минулому році. В Україні нарешті спостерігається тенденція до зростання цін, яку відмічають як виробники, так і оптові ринки, зокрема «Шувар».
Результати щотижневого моніторингу цін ТОВ «Фруктовий Проект» також віддзеркалюють дану тенденцію. Виробники повідомляють про зростання активності оптових покупців та ціни на продукцію. Попит на яблука з боку роздрібних мереж також залишається стабільно високим. Якісне яблуко калібру 65+ зараз реалізується переважно за цінами 8-11 грн/кг, залежно від сорту та каналу реалізації. Окремі господарства реалізовують яблука хорошої якості калібру 70+ сортів Чемпіон, Пінова, Фуджі і т.д.  за цінами 11-13 грн/кг і вище.
Нагадуємо, що з 1-го березня ввізне мито на яблука знову складатиме 10%.
31 березня 2017 р.

Поделиться